Praha.cz

 
Praha romantická: 3 nejkrásnější místa k žádosti o ruku
Pátek, 19. květen 2017 14:38
Praha romantická: 3 nejkrásnější místa k žádosti o ruku

Jaro, a především květen, se považují za období nových začátků a ideální čas k rozhodnutí, zda vstoupit do svazku manželského, či ne. Jarní Praha protkaná omamnou vůní rozkvetlých šeříků je dokonalým místem pro všechny muže, kteří se chystají požádat svoji vyvolenou o ruku. Ti, kdo již nastudovali desítky příruček, jak správně vybrat zásnubní prsten, zajisté přemýšlí, kde uskutečnit svůj záměr.


Oblíbené restaurace, divadla a další méně tradiční místa k pokleknutí na jedno koleno a vyslovení otázky, po níž v skrytu duše baží snad každá žena, dnes vynecháme, a protože nastal tento krásný čas roku, odkážeme vás na pár úchvatných přírodních scenérií, které podtrhnou radostnou událost a jež vytvoří okouzlující pozadí pro ruku budoucí nevěsty ozdobenou tradičním či originálním zásnubním prstenem.


Vrtbovská zahrada: jako z pohádky


Petřín – to není pouze lanovka, zrcadlové bludiště a růžová zahrada. Na svahu jednoho z nejromantičtějších pražských vrchů se ukrývá fascinující barokní Vrtbovská zahrada. Do světa slunné Itálie vstoupíte úzkým průjezdem jednoho z malostranských paláců a před očima se vám rozevře působivá scenérie tvořená terasami. Balustrády, sousoší, reliéfy i fresky spjaté s antickou mytologií navozují příjemnou a intimní atmosféru, jíž o dni zalitém sluncem podlehne každá budoucí snoubenka.


Eppi_obrazek2


Malá Strana rovněž nabízí spoustu útulných podniků, kde lze významnou událost následně oslavit. Příjemným bonus představuje možnost uspořádání svatby ve Vrtbovské zahradě. Mnoho dam ocení romantické gesto, kdy se pár kvůli výměně snubních prstýnků vrátí na místo zásnub – tedy tam, kde to všechno odstartovalo.


Trojský zámek: labyrint lásky


Kde by jen mohl muž požádat o ruku svoji princeznu, když ne na úpatí červeno-bílé barokní perly, jež vévodí vltavskému břehu v Tróji? Velkolepé dvojramenné schodiště ústí u klasické fontány s bublajícím vodotryskem a do francouzské zahrady. Zámecký areál zajisté zaujme i dobrodružnější povahy, které neodolají přírodnímu labyrintu. Na své si tak přijdou jak milovníci opulentní nádhery, tak ti, kdo si rádi hrají. Není nic snazšího než uspořádat honbu za pokladem, jež skončí objevem zásnubního prstenu v ukrytém zeleném srdci bludiště.


Eppi_obrazek3


Průhonický park: žádost o ruku mezi růžemi a rododendrony


Rozlehlejší zahrady a více soukromí zamilovaným párům nabízí Průhonický park na jihovýchodním okraji Prahy. Rozsáhlý komplex, jemuž dominuje zrekonstruovaný neorenesanční zámeček, tvoří záhony plné sezónní květeny, stinné lesíky a s rozmyslem rozmístěné vodní plochy. Pánové lehce objeví příhodný koutek na břehu jezera či ve stínu rozkvetlých rododendronů, kde pokleknou a položí tu jednoduchou otázku, jež má moc změnit celý jejich život.


Eppi_obrazek4


Praha je nádherné starobylé město plné romantických zákoutí a neprobádaných zahrad a parků, jež poslouží jako dokonalé místo pro zásnuby. My se zaměřili na tři z nich, která by neměla ujít pozornosti těch, kdo touží změnit svůj status ze „ve vztahu“ na „zasnoubený“.


Komerční článek

(ewe)Praha romantická: 3 nejkrásnější místa k žádosti o ruku