Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Letiště Praha vyhrálo pro Českou republiku prestižní ocenění
Letiště Praha vyhrálo pro Českou republiku prestižní ocenění
Pondělí, 16. listopad 2015 07:27
Letiště Praha vyhrálo pro Českou republiku prestižní ocenění

Letiště Praha, a. s., provozovatel Letiště Václava Havla Praha, se stalo vítězem národního kola soutěže European Business Awards za Českou republiku. Jedná se o ocenění v prestižní soutěži sponzorované sítí RSM a podporované předními osobnostmi obchodu, akademiky, médii a politickými špičkami z celé Evropy.


Devátého ročníku soutěže European Business Awards se zúčastnilo přes 32 tisíc firem z 33 evropských zemí. V rámci vítězství v národních kolech postoupilo do dalšího klání celkem 678 společností z celé Evropy. V kategorii Customer Focus, ve které zvítězilo i Letiště Praha, se umístilo celkem 74 firem z celé Evropy, z toho dvě z České republiky.


„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme reprezentovat Českou republiku v pozici vítěze národního kola soutěže European Business Awards, která je obecně vnímána jako ocenění nejdynamičtějších evropských společností. Nyní se připravujeme na další kolo posuzování kandidátů, kde budeme mít možnost detailněji vysvětlit, jak jsme dosáhli našich obchodních úspěchů,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu, výhradního akcionáře Letiště Praha.


„Blahopřeji Letišti Praha, stejně jako všem společnostem, které dostaly možnost reprezentovat své země v roli vítězů národních kol. Hrají důležitou roli při vytváření silnější evropské obchodní komunity,“ sdělil na adresu výherců Adrian Tripp, generální ředitel European Business Awards.


V dalším kole čeká na vítěze národních kol příprava video prezentace, ve kterých se představí a přiblíží hlavní aspekty svých obchodních úspěchů. Porotci poté shlédnou všechna videa a nejlepšímu ze skupiny udělí velmi ceněný status Ruban d’Honneur. Jeho držitelé následně postoupí do hlavního finále European Business Awards 2016.


Videa vítězů národních kol budou zveřejněna na stránkách soutěže European Business Awards www.businessawardseurope.com jako součást dvoukolového veřejného hlasování, ze kterého vzejdou národní vítězové veřejnosti za každou zemi. V loňském roce bylo odevzdáno přes 170 tisíc hlasů z řad klientů, zaměstnanců, kolegů i veřejnosti.


Od založení soutěže European Business Awards, která si klade za cíl podporovat rozvoj silnější a úspěšnější evropské obchodní komunity, je jejím hlavním sponzorem a propagátorem společnost RSM, sedmá největší síť auditorů, daňových poradců a poradenských firem na světě se silným zastoupením v Evropě.


Foto a zdroj: Letiště Praha, a.s.

(ewe)Letiště Praha vyhrálo pro Českou republiku prestižní ocenění