Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Výstaviště v Holešovicích bude hostit CzechBus 2015
Výstaviště v Holešovicích bude hostit CzechBus 2015
Pondělí, 23. listopad 2015 07:51
Výstaviště v Holešovicích bude hostit CzechBus 2015

Koncem listopadu bude plocha holešovického výstaviště patřit autobusům, hromadné dopravy i veteránům. V termínu od 24. do 26. listopadu se zde koná v pořadí již 5. ročník středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS 2015, jehož generálním partnerem je Dopravní podnik hlavního města Prahy.


Na specializovaném B2B veletrhu, jehož hlavní náplní je problematika středoevropské hromadné městské a silniční dopravy, se v letošním roce na celkem 14 tisících čtverečních metrech výstavní plochy představí více jak 100 vystavovatelů z 9 zemí. A k vidění toho bude víc než dost. Jednadvacet značek autobusů, expozice výrobců komponentů a zařízení pro autobusy, ale také mikroelektronika a informační systémy a zejména garážová a servisní technika. Oproti minulému roku se plocha výstavních expozic rozrostla o celou třetinu!


Největší vnitřní expozice o velikosti zhruba 300 m2 budou na veletrhu patřit značkám IVECO Bus, Solaris, SOR a Evobus. V každé expozici lze očekávat zajímavý exponát vč. českých premiér. Ozdobou veletrhu bude určitě „International Coach of the Year 2016“, autobus IVECO – Magelys.


Kromě vystavovatelů, kteří se na veletrhu prezentují pravidelně, se v letošním roce mohou návštěvníci těšit i na premiérovou účast několika značek. Přepravní řešení navržená na míru předvede VDL Bus and Coach. Další premiérovou značkou je ostravská EKOVA Electric, a. s., která se věnuje údržbě, modernizaci a výrobě tramvají, trolejbusů a elektrobusů a polský producent malých autobusů MERCUS – Bus. Nováčkem mezi vystavovateli je kromě řady dalších rovněž největší světový výrobce pneumatik a gumárenských výrobků Bridgestone.


CZECHBUS nabídne i bohatý doprovodný program v podobě tří celodenních konferencí, řady seminářů a také workshop Setkání mistrů renovací na téma záchrany technického kulturního dědictví. V levém křídle Průmyslového paláce pak zažije výstavní premiéru téměř z ruiny obnovená TATRA 85/91 z roku 1938. Bude zde také ŠKODA RO i trojice různých typů legendárních busů RTO.


Více informací naleznou zájemci na www.czechbus.eu.


Ilustrační foto: pixabay.com

Zdroj: www.incheba.cz

(ewe)Výstaviště v Holešovicích bude hostit CzechBus 2015