Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Hard rock v neděli změní Letňany
Hard rock v neděli změní Letňany
Sobota, 21. květen 2016 06:27
Hard rock v neděli změní Letňany

AC/DC, to je světový fenomén, který v neděli pěkně zacvičí se severovýchodním okrajem Prahy. Tvrdé rytmy určitě rozhýbou dav fanoušků, který pořadatelé původně odhadli na 65 000 nadšenců. Čerstvé informace ovšem hovoří již o 100 000 diváků. Megaakce naopak výrazně utlumí automobilovou dopravu v přilehlém okolí. Policie se připravila.Koncert skupiny AC/DC odstartuje v neděli od dvaceti hodin, ale už v 16 hodin začne doprovodný program. A úplně nejdřív se rozjedou bezpečnostní opatření pražské policie a s nimi spojené uzávěry - už v sedm hodin ráno! V souvislosti s koncertem dojde k rozsáhlé uzávěře pozemních komunikací v celé lokalitě. Brzký začátek bezpečnostního opatření jednoznačně vyplývá z očekávané masivní účasti fanoušků této skupiny, kteří určitě začnou na letňanské letiště přicházet již několik hodin před samotným koncertem.


Pro Pražany i víkendové návštěvníky hlavního města je důležitá především informace, že do uzávěry bude umožněn vjezd pouze složkám Integrovaného záchranného systému, městské hromadné dopravě a rezidentům, kteří v dané lokalitě bydlí. Ovšem i rezidenti to mají komplikované. Vjezd do uzávěry jim nebude umožněn na základě například občanského průkazu, ale výhradně po předložení vjezdové karty, kterou si oprávněné osoby mohly vyzvednout na Městském úřadě Letňany.


Policie apeluje na všechny, kteří se na koncert vydají, aby pro příjezd do Letňan využili v neděli výhradně městskou hromadnou dopravu, která je přiveze až téměř na místo konání. Parkovací kapacita pro automobily zde bude značně omezená a každý, kdo chce přijet autem až „pod pódium“, riskuje několikahodinové čekání v předpokládaných kolonách. Pro mimopražské návštěvníky bude nejlepším řešením zaparkovat auto na některém z parkovišť P+R a odtud pokračovat MHD.


Pro běžné motoristy budou v lokalitě částečně nebo úplně uzavřeny tyto ulice: Hůlkova, Beladova, Listova, Prosecká, Strakova, Tupolevova, Ivančická, Kopřivnická, Pavla Beneše, Nepomuckých, Beranových a Ašská. Na všech kritických místech budou připraveni policisté nebo strážníci, kteří rádi poradí a pomůžou. Všichni řidiči by měli respektovat mimořádnou situaci a hlavně pokyny policistů a strážníků. Ulehčí tím jak sami sobě, tak i přítomným mužům a ženám zákona.


Zdroj, úvodní foto: policie.cz, wikimedia.org

(zmk)Hard rock v neděli změní Letňany