Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Nusle čeká rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati
Nusle čeká rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati
Čtvrtek, 19. květen 2016 06:06
Nusle čeká rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati

Na cestující čeká další omezení v provozu tramvají, tentokrát v pražských Nuslích. Rekonstrukci tramvajové trati, která je plánovaná až do dubna příštího roku, zahájí Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v sobotu 21. května 2016 v ulicích Nuselská a U Plynárny. Práce budou rozděleny do několika etap, aby toto omezení způsobilo co nejméně komplikací.


Současně s rozsáhlou rekonstrukcí tramvajové trati dojde také k opravě mostu přes Botič, úpravám vozovek a chodníků, dále k rekonstrukcím kanalizace a plynového potrubí. Řada z nich bude nicméně realizována až v roce 2017 po dokončení rekonstrukce tramvajové trati.


V první etapě, která proběhne od 21. května do 1. července, bude vyloučen tramvajový provoz v ulici U Plynárny a tramvajové linky č. 11 budou ukončeny na kolejovém přejezdu u provizorní zastávky Michelská, před ulicí Michelskou. Tím budou i nadále obslouženy tři nejfrekventovanější zastávky na celé Nuselské ulici.


Od 2. července do 5. května naváže další etapa, při které bude kolejový přejezd přesunut před rekonstruovaný most přes Botič a tramvajový provoz ukončen v zastávce Pod Jezerkou.


Další pokračování prací zcela vyloučí od 5. září do 26. listopadu tramvajový provoz v Nuselské ulici. Po 26. listopadu budou nadále pokračovat práce v ulici U Plynárny a tramvajový provoz by měl být obnoven na kolejový přejezd před ulicí Nad Vinným potokem, tedy téměř k Plynárně Michle.


„V ulicích Prahy je přes 140 kilometrů tramvajových tratí, které postupně zastarávají a je potřeba je v rámci zachování bezpečnosti a vysokého standardu cestování rekonstruovat a nahrazovat modernějšími prvky. I proto na obyvatele a návštěvníky Prahy každý rok čeká řada omezení provozu tramvají. Rekonstrukce v ulicích Nuselské a U Plynárny je letošní nejrozsáhlejší akcí,“ řekl technický ředitel DPP Jan Šurovský.


Náhradní doprava


Během první etapy zajistí náhradní spojení autobusová linka č. 188 odkloněná mezi zastávkami Kloboučnická a Chodovská přes Vršovice (zastávku Bohemians). Autobusové linky č. 150 a 196 budou ve směru od Kačerova odkloněny do zastávky Kloboučnická. Pro náhradní dopravní spojení do oblasti Spořilova bude možné kromě pravidelných linek využít i odkloněnou tramvajovou linku č. 6 s přestupem na pravidelné autobusové linky v zastávce Slavia. Noční náhradní dopravu bude zajišťovat autobusová linka X56 v trase Otakarova – Michelská – V Zápolí s vybranými spoji přes Spořilov do zastávky Koh-i-noor.


Změny tras tramvajových linek


Od soboty 21. 5. (cca 0:30 hod.) do soboty 2. 7. 2016 (cca 0:30 hod.):

  • Linka č. 4 bude ve směru od Kotlářky zkrácena do zastávky Čechovo náměstí (výstupní zastávka v Moskevské ulici, nástupní zastávka v Minské ulici).
  • Linka č. 6 bude ve směru od Karlova náměstí odkloněna ze zastávky Divadlo Na Fidlovačce přes zastávky Otakarova, Bohemians a Slavia na Kubánské náměstí, kde je ukončena.
  • Linka č. 11 bude ve směru od I. P. Pavlova zkrácena do dočasně zřízené zastávky Michelská v Nuselské ulici.
  • Linka č. 13 bude zrušena.
  • Noční linka č. 56 bude zkrácena na náměstí Bratří Synků.

Změny v provozu autobusů

  • Linky č. 150 a 196 budou ve směru od Kačerova ze zastávky Michelská odkloněny přes zastávku Pod Jezerkou do zastávky Kloboučnická, kde jsou ukončeny.
  • Linka č. 188 bude v úseku Kloboučnická – Bohdalecká obousměrně odkloněna přes zastávky Ukrajinská, Bohemians, Koh-i-noor a Bohdalec.

V omezeném provozu bude zavedena zvláštní linka č. 206 v trase Strašnická – Nádraží Strašnice – Jesenická – Centrum Zahradní Město – Záběhlická škola – Jesenická – Nádraží Strašnice – Strašnická.


Ulice U Plynárny bude pro tranzitní dopravu nyní zcela uzavřena.


Bližší informace naleznete také na stránkách www.dpp.cz.


Foto a zdroj: DPP

(ewe)Nusle čeká rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati