Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Praha 3 si připomene 135. výročí povýšení Žižkova na město, oslavuje fotbalem i koncertem
Praha 3 si připomene 135. výročí povýšení Žižkova na město, oslavuje fotbalem i koncertem
Čtvrtek, 12. květen 2016 13:04
Praha 3 si připomene 135. výročí povýšení Žižkova na město, oslavuje fotbalem i koncertem, zdroj Praha 3

Praha 3 zve na oslavy 135. let od povýšení Žižkova na město. V rámci oslav v pondělí 16. května rozezní prostory žižkovského kostela sv. Prokopa na Sladkovského náměstí housle Václava Hudečka spolu s komorním orchestrem Musica Lucis Praga a ve stejný den bude také možnost prohlédnout si jinak veřejně nepřístupná místa žižkovské radnice.Praha 3 si připomene 135. výročí povýšení Žižkova na město, oslavuje fotbalem i koncertem, zdroj Praha 3 V pondělí 16. května jsou pro zájemce o prohlídku žižkovské radnice naplánované v 10.00, 15.00, a 16.30 hodin bezplatné prohlídky s odborným výkladem.

Ten samý den večer koncert Václava Hudečka představí autory vrcholného baroka a klasicismu. Vstup do žižkovského chrámu bude možný od 19.30 do 19.50, koncert začíná ve 20 hodin.

Ve čtvrtek 12. května byl také pro děti základních a mateřských škol zorganizován v pořadí již třetí ročník fotbalového turnaje o pohár Františka Josefa I. na stadionu Žižkov

„Od r. 1881, kdy byl 15. května Žižkov povýšen císařem Františkem Josefem I. na město, jsme urazili dlouhou cestu. Původně periferní čtvrť se časem proměnila v reprezentativní součást metropole, vyhledávanou pro svoji ojedinělou atmosféru, kulturu, zeleň a občanskou vybavenost. Proto se Žižkov v poslední době stává jedním z nejoblíbenějších míst k bydlení. Bezesporu tedy máme důvod společně oslavovat,“ říká starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Všechny akce v rámci oslav 135. výročí povýšení Žižkova na město jsou pro návštěvníky zdarma.

Starostka Prahy 3 vyrazí i na procházku Žižkovem s Českou Miss Andreou Bezděkovskou

Starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová pozvala Českou Miss Andreu Bezděkovskou ke společné procházce Žižkovem, aby jí ukázala, že Žižkov je nezaměnitelná čtvrt s neopakovatelnou atmosféru, plná krásných míst k odpočinku. Starostka svým pozváním reaguje na velmi nešťastný výrok Andrey Bezděkovské v tisku. Česká Miss Andrea Bezděkovská pozvání starostky Vladislavy Hujové přijala a dne 19. 5. 2016 od 14.00 hodin proběhne prohlídka radnice a bude následovat společná vycházka po Žižkově.

Česká Miss Andrea Bezděkovská se totiž v rozhovoru pro tisk krátce po svém vítězství v soutěži o nejkrásnější letošní Češku mj. vyjádřila: "Nemám ráda Žižkov, protože se tam necítím bezpečně. Je to špinavá čtvrť se spoustou pro mne nepřátelských obyvatel.". Přestože se Miss za svůj výrok poté v dalším rozhovoru omluvila a označila jej za neuváženou chybu, starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová se rozhodla, že Miss Bezděkovské ukáže, čím současný Žižkov skutečně je. Čtvrtí, která ušla v poslední době obrovský kus cesty, a přesto si zachovala svůj genius loci. Žižkov je místem, které je plné zeleně, památek, kulturních zařízení, ale i hospůdek pro letní posezení.

„Byla jsem skutečně nemile překvapena, když jsem se dočetla v novinách, co letošní Česká Miss říká o Žižkově a jeho obyvatelích. Praha 3, Žižkov a lidé, co zde žijí, to vše je mojí srdeční záležitostí,“ říká starostka Vladislava Hujová a dodává: „Proto jsem pozvala slečnu Andreu Bezděkovskou k nám, abych jí ukázala neopakovatelnou atmosféru této čtvrti plné zajímavých míst, upravené zeleně a především obyvatel, kteří mají Žižkov rádi a nedají na něj dopustit. Jsem moc ráda, že mé pozvání přijala a věřím, že se pro ni stane Žižkov místem, kam se bude ráda vracet.“

Více informací naleznete na webových stránkách Prahy 3 www.praha3.czZdroj a foto: Praha 3
(zem)Praha 3 si připomene 135. výročí povýšení Žižkova na město, oslavuje fotbalem i koncertem