Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Praha 5 zvyšuje bezpečnost na školách
Praha 5 zvyšuje bezpečnost na školách
Sobota, 14. květen 2016 07:44
Praha 5 zvyšuje bezpečnost na školách

Zabránit vstupu nepovolaných osob do školní budovy není úplně jednoduché. Je proto dobře, že jejich provozovatelé stále hledají nové a dokonalejší možnosti. Pátá městská část provede v některých základních školách stavební bezpečnostní opatření a úpravy, které přispějí k jejich vyššímu zabezpečení.Během příštích měsíců se tak zcela zrenovují či posílí stávající bezpečnostní prvky. Městská část do nich investuje více než 4,5 milionu korun. K vyšší bezpečnosti dětí přispějí podle konkrétních potřeb jednotlivých škol prostředky kontroly vstupujících osob přes kamerový systém a prostřednictvím videotelefonů. Videozvonky budou mít mobilní stanice pro družiny, ze kterých rodiče děti nejčastěji vyzvedávají, pokrývat budou i prostory školních hřišť a pozemků.


Dalším zabezpečením jsou generální klíče a instalace dveřních zavíračů tak, aby dveře nezůstávaly otevřené. V řadě dalších případů budou stavebně upraveny nebo nově vybudovány vrátnice či vjezdová vrata. Vyměněny budou také vstupní dveře nebo oplocení. Součástí úprav bude i osazení požárních čidel v interiérech.


Opatření vycházejí vstříc potřebám a požadavkům pedagogů i rodičů a doporučením, která jsou uvedena v bezpečnostním standardu MŠMT. Ve spolupráci se školami je určil Odbor bezpečnostní a prevence kriminality. Stavební úpravy se budou týkat základních škol Barrandov - Chaplinovo náměstí, Barrandov II, Grafická, Podbělohorská, Kořenského, Nepomucká, Tyršova, Waldorfská, Radlická, U Santošky, FZŠ V Remízku a Drtinova.


Tato opatření navazují na nedávné rozhodnutí radnice, která do základních škol objednala videozvonky. Jejich výroba právě probíhá a v návaznosti na stavební opatření budou instalovány v devíti školách, konkrétně v základních školách Barrandov, Drtinova, Grafická, Podbělohorská, Kořenského, Nepomucká, Tyršova, Waldorfská a Radlická.


„Videozvonky, které budou osazeny u všech vchodů do jednotlivých základních škol, umožní vizuálně zkontrolovat a identifikovat každou osobu přicházející do objektu, díky čemuž budou naše děti při pobytu ve škole zase o něco více chráněné,“ komentoval záměr radnice starosta Prahy 5 Radek Klíma.


Zdroj, úvodní foto: praha5.cz, pixabay.com

(zmk)Praha 5 zvyšuje bezpečnost na školách