Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy V Radotíně odstartovala další plavecká sezóna na unikátním přírodním koupališti, vyzkoušet můžete i ranní plavání či saunu
V Radotíně odstartovala další plavecká sezóna na unikátním přírodním koupališti, vyzkoušet můžete i ranní plavání či saunu
Pátek, 20. květen 2016 11:05

V Radotíně slavnostně otevřeli v sobotu 14. května letošní koupací sezónu poté, co plavčík Matěj Barák vylovil ze dna Biotopu klíč, určený k odemčení vodní hladiny. Slavnostního otevření se zúčastnil starosta Radotína Mgr. Karel Hanzlík spolu se svým zástupcem Mgr. Miroslavem Knotkem.
Všemu předcházelo zábavné odpoledne, které pro návštěvníky připravila Radotínská o.p.s. ve spolupráci s Městskou částí Praha 16 a různými sportovními a zájmovými oddíly z Radotína a blízkého okolí.

Děti i dospělí si mohli vyzkoušet střelbu z laserových pušek, jízdu na paddleboardu či koňském hřbetě, vyrobit si něco pěkného na památku, vystřelit si z velkého praku, zastřílet si na lakrosovou branku a mnoho dalších atrakcí.

Další akcí, kterou Radotínská o.p.s. připravuje ve spolupráci se Základní školou Praha -Radotín, je již 3. ročník dětského triatlonu ve středu 29.6.2016.

Čím je koupaliště Biotop v Radotíně unikátní?

Koupaliště v Radotíně je umělá vodní nádrž, která ale vypadá jako přírodní, jen její dno a stěny jsou tvořeny silnou folií přírodní, světle zelené barvy. Okraj nádrže biotopu je z lité kamínkové dlažby, ze které je i pozvolný vstup do vody se zábradlím. Voda se z koupací nádrže čerpá do biologických zón s rostlinami, kde se pročistí a volně přitéká zpět do koupací části.

Voda je čištěna třemi mělkými vodními plochami (biologickými zónami), ve kterých je vysazeno druhově bohaté společenství vodních rostlin. Výsledkem je čistá sladká voda bez použití jakýchkoliv chemikálií, koupání je velmi vhodné i pro děti.

Na tomto unikátním koupališti najdete i saunu, konají se zde nejrůznější akce pro veřejnost, sportovní závody, grilování a další.

Na internetových stránkách Biotopu naleznete také přenos z online kamery, díky které můžete celoročně sledovat situaci na koupališti.

Kontakt:
ulice K Lázním, 153 00 Praha 5 — Radotín, GPS: 49°58'44.268"N, 14°21'36.039"E
+420 774 485 998, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Internet a Facebook
www.biotopradotin.cz
www.facebook.com/pages/Biotop-Radotín/1609480935944750

Zdroj a foto: Praha 16
(zem)V Radotíně odstartovala další plavecká sezóna na unikátním přírodním koupališti, vyzkoušet můžete i ranní plavání či saunu