Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Pražské estetické salóny kazí pověst klinikám estetické medicíny, jejich zákroky mohou i uškodit
Pražské estetické salóny kazí pověst klinikám estetické medicíny, jejich zákroky mohou i uškodit
Pátek, 28. listopad 2014 16:28
Pražské estetické salóny kazí pověst klinikám estetické medicíny, jejich zákroky mohou i uškodit

Časově nenáročnou variantu zakoupení estetického zákroku, tedy zakoupení poukazu na některém ze slevových portálů, si oblíbila v poslední době velká část Pražanů. Považují přitom tyto nabídky za automaticky prověřené a seriózní. Mějme se však na pozoru, především před neobvykle levnými poukazy, které bychom snad měli dát letos pod stromeček. Estetický salón není totiž to samé jako klinika estetické medicíny, která jediná může zaručit kvalitu a nenapáchat škody, jež by zejména v obličejové části mohly být velmi nepříjemné.
Nebuďte mezi zklamanými zákazníky


Darovat neobvykle levný estetický zákrok, který je snadno k dostání na slevovém portálu, může být na první dojem hezký, ale nakonec velmi nechtěný dárek. V posledních letech i před Vánoci stoupá zájem o různé estetické zákroky a zkrášlovací metody, a tak slevové portály často bývají zaplaveny i těmi, které mohou naopak uškodit nebo v lepším případě vůbec nepůsobí. Zde se zkrátka nevyplatí šetřit a jít přímo ke zdroji, tedy do prověřené kliniky estetické medicíny, kde působí školení lékaři, nikoliv jen laičtí guru krásy.


Chcete-li darovat skutečně autentickou zkrášlující proceduru, musíte se spolehnout na kvalitní zdravotnické zařízení, kde budou vaši blízcí nejen spokojení, ale hlavně v bezpečí. Zejména na slevových portálech se totiž každoročně před Vánoci s různými estetickými zákroky trhá pytel a v lednu pak často slyšíme o nespokojených a zklamaných zákaznících. Proč? Protože není depilace jako epilace a není salon jako klinika.


„Nechali byste kosmetičku vytrhnout vám zub nebo léčit srdce? Pravděpodobně ne. Ze stejného důvodu byste ji neměli nechat se k vám přiblížit s jehlou, ať už jde o aplikaci botoxu nebo korekci vrásek dermálními výplněmi. Zejména pokud oblasti estetické medicíny nerozumíte, vždy vyhledávejte pracoviště, kde tato ošetření vykonávají lékaři,“ říká k tomu MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka z mezinárodní sítě klinik Mediestetik se zastoupením v Praze (www.mediest.cz) .


Pražské kliniky estetické medicíny garantují kvalitu, panelákové salóny nikoliv


Pokud o salonu, kde se chystáte proceduru nakoupit, neví ani obchodní rejstřík nebo internetový vyhledavač, není něco v pořádku. Je vhodné důvěřovat tedy ověřeným a důvěryhodným institucím s historií a s množstvím pozitivních referencí. Těm institucím, z nichž je patrné jasné medicínské zaměření. Pokud salon kromě „údajné“ kryolipolýzy nebo laserových ošetření dále také lepí řasy, nabízí kadeřnické služby a prodává kabelky, velmi pravděpodobně nejde o zdravotnické zařízení a jakékoliv jeho služby jsou velmi diskutabilní.


Stejnou nápovědou mohou být prostory, například pokud vámi preferované studio sídlí ve sklepě, v garáži či v garsonce bytové jednotky. K jakémukoliv estetickému ošetření je potřeba perfektně čisté a hygienické prostředí, a to zvlášť když jde o ošetření injekční.


Nedůvěra je v tomto případě na místě


Jde skutečně o autentickou proceduru? Proč je tedy tak levná? Není to spíše nějaká alternativa ošetření nebo přístroj zakoupený od kohosi neoficiálně? Má dané pracoviště k přístroji certifikát, schválení FDA nebo obdobných úřadů v rámci EU, zajišťuje správně veškeré potřebné hygienické i kvalifikační předpoklady ošetření? To vše jsou otázky, které je třeba si položit předtím, než svěříte sebe nebo své blízké komukoli do péče.


Podvodným nabídkám nejen ze slevových portálů ročně naletí velké množství lidí. Slyší totiž na příznivou cenu a často se už ani nepídí po žádných jiných informacích. Procedury, které si nakupují, pak často nejen že nefungují, ale dokonce jsou zdraví nebezpečné, protože nejsou testované a nikdo je nikdy necertifikoval. Chraňte svoje zdraví i zdraví svých blízkých, každý máme jen jedno a poškodit si ho, zejména na Vánoce, nechce určitě nikdo z nás.Pražské estetické salóny kazí pověst klinikám estetické medicíny, jejich zákroky mohou i uškodit