Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Užijte si Prahu jako ve filmu
Užijte si Prahu jako ve filmu
Pondělí, 02. listopad 2015 13:54
Užijte si Prahu jako ve filmu

Pražská informační služba – Prague City Tourism (PIS – PCT) připravila na měsíc listopad novou kampaň, jejímž cílem je přilákat návštěvníky Prahy na filmové zážitky. Za výhodné ceny se domácím turistům naskytne jedinečná příležitost poznat filmovou historii, kulturu i zábavu v metropoli.


Praha je výjimečně fotogenické město, které se díky svému proměnlivému půvabu dostalo do nejednoho hollywoodského trháku a pochopitelně i řady ikonických českých filmů. Kromě toho se však pyšní i vlastní filmařskou tradicí, slavnou filmovou školou a v neposlední řadě i řadou jedinečných zážitků s filmem souvisejících. A nemusí se přitom jednat jen o návštěvu kina.


Díky kampani „Užijte si Prahu jako ve filmu“ mohou během listopadu návštěvníci Prahy proniknout do tajů filmových triků v Muzeu Karla Zemana, nasát autentickou atmosféru filmových ateliérů Barrandov Studio, vydat se lodí či na dvojkolce Segway do míst slavných filmových scén či si zapózovat s největšími českými i světovými hvězdami v Musée Grévin. Díky speciálnímu letáku s kupony, které platí od 2. do 30. listopadu 2015, návštěvníci za vstupné do těchto atrakcí zaplatí zvýhodněné ceny. Navíc mohou na cestu do Prahy využít výhodnou jízdenku VLAK+ od Českých drah, která jim zajistí slevu 25 % na zpáteční jízdné z kteréhokoliv místa v ČR.


PIS – PCT vydala i nového miniprůvodce pražskými filmovými zážitky – Film v Praze, který přináší zábavnou formou přehled nejzajímavějších filmových míst a akcí v metropoli a také tři speciální filmové trasy s mapou.


Brožuru stejně jako leták ke kampani je možné si vyzvednout na turistických informačních centrech PIS – PCT nebo přímo na pokladnách v Muzeu Karla Zemana, v Barrandov Studio, v Segway Experience, v Prague Boats a v Musée Grévin.


Oba materiály jsou také v elektronické verzi ke stažení na speciálním webu www.filmvpraze.cz, kde jsou k dispozici veškeré informace ke kampani i novinky a aktuality z pražského filmového dění.


Foto a zdroj: Pražská informační služba – Prague City Tourism

(ewe)Užijte si Prahu jako ve filmu