Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Ovlivněte podobu náměstí Bratří Synků
Ovlivněte podobu náměstí Bratří Synků
Čtvrtek, 19. květen 2016 12:28
Ovlivněte podobu náměstí Bratří Synků

Lidé, kterým není lhostejné, jak bude vypadat náměstí Bratří Synků, se budou moci zapojit do unikátní urbanistické hry. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy připravuje architektonicko-krajinářskou soutěž právě na revitalizaci náměstí Bratří Synků a ulici Otakarova. Zapojení veřejnosti, která se vyjádří k tomu, jak si představují budoucnost tohoto významného náměstí, přispěje k formulaci zadání soutěže.


„Naší ambicí je vytvořit reprezentativní a příjemné náměstí, které zároveň bude sloužit jako efektivní tranzitní uzel. A koho jiného, než občanů Nuslí bychom se měli zeptat na to, jaké náměstí by chtěli,“ uvedl mluvčí IPR Praha Adam Švejda.


Urbanistická hra o budoucnosti lokálního centra Nuslí bude probíhat během měsíce června. Vychází z metodiky Future City Game, kterou vyvinula Britská rada a kterou pro plánování rozvoje měst používá řada evropských měst.


Jejím cílem je týmové vytváření nápadů, které řeší specifické problémy evropských měst a městských částí. Herní týmy se soustředí na odhalení a pojmenování problémů, kterým současná města čelí. Metoda nabízí možnost zamyslet se nad náměstím Bratří Synků jak z lokálního, tak celoměstského pohledu.


Náměstí Bratří Synků je významným veřejným prostranstvím Prahy a lokálním centrem Nuslí. Současný stav náměstí Bratří Synků je ale v rozporu s významem a potenciálem náměstí. Sousední ulice Otakarova je neutěšená rozlehlá plocha s chátrajícími industriálními stavbami, tratí, nevábným podchodem a torzy domů, které vznikly demolicí části rezidenčního bloku.


Důležitost náměstí podtrhuje fakt, že zde vznikne jedna ze zastávek nové linky metra D. Právě stavba metra, se kterou se počítá na rok 2022, bude pro celé území znamenat zásadní změnu. Cílem revitalizace náměstí Bratří Synků a ulice Otakarovy je definovat potenciál kvality veřejného prostoru, vytvořit reprezentativní náměstí a zároveň efektivní tranzitní uzel.


Foto a zdroj: IPR Praha

(ewe)Ovlivněte podobu náměstí Bratří Synků